Dekoracja

Prawo gospodarcze i spółek

Stawiasz pierwsze kroki w biznesie? A może rozwijasz firmę? Kancelaria Staśkiewicz i Janczarek towarzyszy Klientom na każdym etapie prowadzonej działalności. Oferujemy pomoc w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego oraz prawa spółek. W czasie, gdy my skupiamy się na bezpieczeństwie, przedsiębiorcy rozszerzają zakres prowadzonej działalności. Rady, których udzielamy Klientom to suma wnikliwej analizy indywidualnej sytuacji i interesu przedsiębiorcy.

Zadzwoń do nas i zyskaj wsparcie doświadczonego specjalisty.

Prawo gospodarcze i spółek - Pomoc Prawna

Specjalizujemy się w:

  • Tworzeniu, przekształcaniu, upadłości i likwidacji spółki
  • konfliktach wspólników (wykluczenie ze spółki, usunięcie z zarządu, podział spółki)
  • zaskarżaniu uchwał spółek
  • odpowiedzialności zarządu za zobowiązania spółki (cywilne – art. 299 k.s.h., podatkowe i składki ZUS – art. 116 ordynacji podatkowej)
  • zakazach prowadzenia działalności gospodarczej
  • czynach nieuczciwej konkurencji.
prawo gospodarcze
Tło

W czym możemy Ci pomóc?

W naszej Kancelarii rozumiemy, że każda sytuacja prawna jest wyjątkowa. Dlatego nasza misja polega na dostarczaniu spersonalizowanych rozwiązań prawnych, które spełniają Twoje indywidualne potrzeby i cele. Nasz zespół doświadczonych prawników posiada szeroką wiedzę oraz praktyczne doświadczenie, które umożliwiają nam skuteczne reprezentowanie naszych klientów w różnorodnych sprawach prawnych.

Skontaktuj się z nami

Najczęściej zadawane pytania

Dekoracja

Odpowiedzialność spółki z o.o. i jej wspólników

Dekoracja

Czy spółka prawa handlowego (uregulowana w kodeksie spółek handlowych) musi zostać zarejestrowana?

Dekoracja

Czy Spółka z o.o. może działać w okresie od jej zawarcia do czasu jej zarejestrowania?

Dekoracja

Kto może założyć fundacje?

Dekoracja

Czy spółkę z o.o. może założyć jednak osoba fizyczna?

Blog

10.12.2024

Przekształcenie w spółkę - podstawowe informacje

Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG) w spółkę kapitałową, jak i spółki osobowej w spółkę kapitałową, bądź odwrotnie jest jednym z działań, które pozwalają na płynne kontynuowanie działalności gospodarczej. Szczególnie gdy przyczyną transformacji jest chęć zachowania dotychczas zawartych umów, uzyskanych koncesji, zezwoleń i umów o dotację.Przyczyną przekształcenia może być także poszukiwanie inwestora, chęć zadebiutowania na giełdzie, czy to na GPW, czy też na New Connect. Innym powodem rozważenia dokonania przekształcenia są przygotowania do sukcesji. Ostatnim aspektem, choć często wymagającym szczegółowej analizy, jest dokonanie optymalizacji podatkowej działalności gospodarczej. Ma to miejsce szczególnie w dwóch sytuacjach, gdy firma się rozwija oraz gdy planuje inwestować zysk w rozwój przedsiębiorstwa.
Wpis blogowy
27.11.2024

Miarkowanie kary umownej w umowie o roboty budowlane

Kary umowne w umowach o roboty budowlane stanowią jeden z najczęstszych sposobów zabezpieczenia interesów Zamawiającego na wypadek niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania przez Wykonawcę. Jednakże Kodeks cywilny przewiduje możliwość miarkowania, czyli obniżenia kary umownej w określonych przypadkach, co może mieć kluczowe znaczenie dla Wykonawcy.
Wpis blogowy
05.11.2024

Co podlega podziałowi majątku przy rozwodzie?

Rozwiązanie małżeństwa przez rozwód niesie ze sobą daleko idące konsekwencje. Dotyczą one nie tylko alimentów, kontaktów z dziećmi czy możliwości powrotu do poprzedniego nazwiska, ale również podziału majątku. Często to właśnie podział aktywów budzi najwięcej emocji na sali rozpraw, ponieważ wizja utraty lub zyskania – nierzadko sporego – majątku przemawia do wyobraźni stron postępowania. Przyjrzyjmy się, co dokładnie podlega podziałowi majątku przy rozwodzie.
Wpis blogowy