Kancelaria Staśkiewicz & Janczarek

Kredyty frankowe Warszawa

KREDYT FRANKOWY KOSZTUJE CIĘ WIĘCEJ, NIŻ PRZEWIDYWAŁEŚ?

Utrata wymarzonego domu wywołuje tyle samo silnych emocji co jego nabycie. Nie pozwól, aby niekorzystna umowa z bankiem pogrzebała Twoje marzenia. Skorzystaj z pomocy doświadczonego prawnika i przestań martwić się o to, co będzie jutro. Pomoc znajdziesz w Kancelarii Staśkiewicz i Janczarek. Szukaj nas w Warszawie.

Adwokaci i prawnicy podział majątku Bydgoszcz Warszawa

O co walczysz z bankiem, posiadając kredyt we frankach?

W PRZYPADKU TRWAJĄCEJ UMOWY:

 • unieważnienie umowy – umowa kredytowa jest wówczas traktowana tak, jakby nigdy nie została zawarta. Bank zobowiązany jest do oddania kredytobiorcy wszystkich wpłaconych przez niego środków. Frankowicz powinien zatem zwrócić do banku kwotę wypłaconego kredytu,
 • odfrankowienie umowy – wiąże się to z usunięciem klauzuli indeksacyjnej z umowy kredytowej i uzyskaniem zwrotu nadpłaconych rat. Jednocześnie skutkuje zmniejszeniem salda zadłużenia, które nie jest już zależne od kursu CHF.

W PRZYPADKU ZAKOŃCZONEJ UMOWY:

 • zwrot spłaconych rat,
 • zwrot dokonanych nadpłat w przypadku odfrankowienia umowy.

Walka z bankiem o dom lub wymarzone M4 bywa trudna, skomplikowana i wyczerpująca emocjonalnie, szczególnie jeśli powodem naszego zmartwienia jest kredyt we frankach, który zamiast maleć, rośnie. Przy tak skomplikowanych umowach ważne jest wsparcie doświadczonego prawnika. Na bieżąco śledzimy wszystkie zmiany w prawie bankowym, gdyż doradztwem i opieką prawną zajmujemy się od wielu lat. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie. Dlatego spojrzymy na Twoją sytuację obiektywnie i przygotujemy dobrą linię obrony.

Kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście do sytuacji każdego klienta, co pozwala nam na obranie dobrej strategii i skrócenie drogi do wyroku sądowego. Pozwól sobie na odzyskanie swoich pieniędzy bez niepotrzebnego stresu.

Tomasz Staśkiewicz
Piotr Janczarek
0

ODFRANKOWANYCH
UMÓW Z BANKIEM

0

UNIEWAŻNIONYCH
UMÓW
FRANKOWYCH

0

SKUTECZNYCH
SPRAW

0 lat

ŁĄCZNE
DOŚWIADCZENIE
NASZYCH SPECJALISTÓW

Pomoc prawnicza

Spojrzymy na Twoją sprawę całościowo. Weźmiemy pod uwagę, każdy aspekt podpisanej umowy. Wychwycimy wszystkie problematyczne zapisy. Znajdziemy argumenty, których użyjemy podczas obrony. Zakończ niekorzystną umowę z bankiem na Twoich warunkach.

01
Krok 1

KONTAKT

Oszczędź sobie nerwów i nie poświęcaj czasu na zapisy, których nie rozumiesz. Umów się na spotkanie ze specjalistą z Kancelarii Staśkiewicz i Janczarek w Warszawie. Porozmawiamy o Twoim problemie i wsłuchamy się w Twoje oczekiwania.

02
Krok 2

PRZYGOTOWANIE

Nie trać czasu i na spotkanie przynieś ze sobą umowę lub przygotuj niezbędne informacje:

 • datę i kwotę umowy,
 • nazwę banku,
 • spłacanie kredytu lub datę, kiedy kredyt został już spłacony.
03
Krok 3

SPOTKANIE

Rozpoczynamy od bezpłatnej analizy. Na tym etapie usłyszysz od nas plan działania i poznasz koszty związane z prowadzeniem Twojej sprawy.

04
Krok 4

REALIZACJA

Jesteśmy z Tobą na każdym etapie procesu. Przygotujemy dla Ciebie potrzebne pisma, podpowiemy, jakie musisz zgromadzić dokumenty na potrzeby rozpoczęcia procesu. Bierzemy udział w każdym etapie negocjacji i reprezentujemy w sądzie podczas rozpraw.

Jesteśmy dostępni

Nie wiesz, jak zacząć? Z nami dokładnie przygotujesz się do każdego etapu postępowania w sprawie nieuczciwego rozliczania kredytu frankowego. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Przygotujemy Cię na to, co może się wydarzyć i rozwiejemy wszystkie wątpliwości niejasnej umowy z bankiem. Skorzystaj z naszej pomocy.

Nie wiesz czy to dla Ciebie?

Ta oferta jest dla Ciebie jeżeli:

 • Masz wątpliwości co do uczciwości dot. warunków rozliczania kredytu,
 • masz problem ze zrozumieniem umowy z bankiem,
 • chcesz zminimalizować ryzyko popełnienia błędu przy składaniu wniosku,
 • szukasz kogoś, kto rzeczowo podejdzie do tematu kredytów frankowych,
 • uważasz, że bank, źle określił Twoją zdolność kredytową i naraził Cię na dodatkowe koszty.

Nie jest dla Ciebie gdy:

 • Znasz się na prawie bankowym,
 • Twój portfel stać na popełnianie błędów,
 • lubisz się denerwować.
A

ANNA KMIEĆ

Polecam! Godny zaufania prawnik to skarb. Polecam współpracę z Panem Piotrem całym sercem.

K

KRZYSZTOF S.

Szukaliśmy z żoną długo Kancelarii, która poprowadzi naszą sprawę frankową. Znajomi polecili nam Kancelarie Staśkiewicz Janczarek. Już po pierwszym spotkaniu wiem dlaczego – pełny profesjonalizm. Dzięki wiedzy i podejściu do sprawy, już miesiąc po zleceniu sprawy Kancelarii, Sąd podjął pierwszą pozytywną dla nas decyzję – na czas procesu nie musimy spłacać kredytu, a bank nie może nam wypowiedzieć umowy.

Tło

W czym możemy Ci pomóc?

W naszej Kancelarii rozumiemy, że każda sytuacja prawna jest wyjątkowa. Dlatego nasza misja polega na dostarczaniu spersonalizowanych rozwiązań prawnych, które spełniają Twoje indywidualne potrzeby i cele. Nasz zespół doświadczonych prawników posiada szeroką wiedzę oraz praktyczne doświadczenie, które umożliwiają nam skuteczne reprezentowanie naszych klientów w różnorodnych sprawach prawnych.

Skontaktuj się z nami

Najczęściej zadawane pytania

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Czy wraz z wniesieniem pozwu można uzyskać zawieszenie spłat rat kredytu?

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Czy Bank może podjąć jakieś negatywne czynności przeciwko kredytobiorcy, gdy ten złoży do Sądu pozew przeciwko Bankowi?

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Czy podpisane przez kredytobiorcę oświadczenia o ryzyku kursowym wyklucza złożenie pozwu przeciwko bankowi?

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Czy zamieszkiwanie poza granicami Polski, uniemożliwia wniesienie pozwu?

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Czy pomimo spłacenia kredytu można wystąpić do Sądu przeciwko Bankowi?

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Czy po rozwodzie kredytobiorców możliwe jest złożenie pozwu przeciwko Bankowi?

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Czy zawarcie aneksu do umowy kredytowej na podstawie, którego kredytobiorca zaczął spłacać kredyt w CHF uniemożliwia złożenie pozwu przeciwko Bankowi?

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Ile trwa proces przeciwko Bankowi?

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Jakie są koszty procesu przeciwko Bankowi?

Pytania i odpowiedzi kancelaria Staśkiewicz i Janczarek

Czy warto składać pozew przeciwko Bankowi?

Kredyty frankowe na sądowej wokandzie

Kredyty frankowe to temat, który coraz częściej trafia na sądową wokandę w Warszawie. Nie jest to zwykły trend czy chwilowa moda. Sprawy frankowe popularność dzięki korzystnym wyrokom sądu. Frankowicze czekali na nie od pamiętnego czwartku 2015 roku. Od czasu decyzji Narodowego Banku Szwajcarskiego pozostawiono ich z problemem płacenia wysokiej raty. Czekali niemalże cztery lata, aż nastąpią jakiekolwiek zmiany ich tragicznego położenia. Stało się to w październiku 2019 roku. Po wyroku TSUE frankowicze śmielej walczą o sprawiedliwość w sądach. Dlaczego warto to robić? Umowy kredytowe frankowiczów zawierały nieuczciwe postanowienia. A to jawne naruszenie interesów konsumentów. Właśnie dlatego sądy polskie przychylnie patrzą na sprawy frankowiczów.

Frankowicze Warszawa

Ciebie również nazywają frankowiczem. To słowo, które na stałe wniknęło do polskiej rzeczywistości. Powstało wskutek wydarzeń z 2015 roku. Był to tak zwany czarny czwartek. Właśnie wtedy Narodowy Bank Szwajcarski ogłosił porzucenie polityki obrony minimalnego kursu wymiany euro na franka szwajcarskiego. Ta informacja zabrzmiała jak wyrok dla każdego posiadacza kredytu we frankach. W dodatku wydarzyło się to z dnia na dzień. Niekiedy zobowiązanie frankowicza wzrosło nawet o 30% w skali miesiąca. Wysokość tych rat znacząco nadszarpnęła Twój budżet. Zmieniła się także Twoja codzienność. Od jakiegoś czasu determinują ją wahania kursu CHF. Dlatego poszukujesz miejsca, w którym świadczona jest pomoc frankowiczom w Warszawie. Z nadzieją spoglądasz na ranking kancelarii frankowych w Warszawie. Czy istnieje miejsce, w którym frankowicze uzyskają pomoc? Właśnie takie usługi oferuje kancelaria adwokacka Staśkiewicz i Janczarek.

Prawo spadkowe Bydgoszcz Warszawa

Kancelaria frankowicza w Warszawie

Kredyty frankowe to jedna ze specjalizacji, które zaobserwowałeś na stronie internetowej kancelarii adwokackiej Staśkiewicz i Janczarek w Warszawie. Dlatego jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, zgłoś się do nas. Przedmiotem rozważań będzie umowa kredytowa w CHF zawarta z bankiem przed kilkoma laty. Na czym polega pomoc frankowiczom w Warszawie? Przede wszystkim sprawdzamy czy przysługuje Ci prawo do unieważnienia umowy podpisanej z bankiem. Istnieje także szansa odzyskania nadpłaconych rat. Ale to nie wszystko. Przysługuje Tobie również prawo do zwrotu składek ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Ich nałożenie było bezprawne. W związku z tym kancelaria frankowicza w Warszawie, jaką możemy się nazwać, zawalczy o ich sprawiedliwy zwrot. Chociaż prowadzimy kancelarię adwokacką w Warszawie, reprezentujemy klientów z całej Polski. Kliknij, by dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc.

podział majątku
Podział majątku Bydgoszcz Warszawa

Klauzule abuzywne w umowach

Klauzula abuzywna to termin, który dotyczy relacji bank-kredytobiorca. W umowach podpisywanych przez frankowiczów zakwestionowano zasady ustalania kursów walut obcych. Były to wyznaczniki, na podstawie których banki przeliczały raty kredytów frankowych. Właśnie w tym miejscu wkradła się dowolność będąca przedmiotem sporu. Na podstawie sporządzonych umów banki mogły dowolnie kształtować kursy franka szwajcarskiego. W praktyce oznaczało to, że wysokość płaconych rat stanowiła dla kredytobiorcy niespodziankę. Umowa była niezgodna z prawem, gdyż banki obliczając wysokość zobowiązania, działały jednostronnie. Podobna swoboda w świecie finansów jest niedozwolona.

Podpisywanie dokumentu

Pomoc frankowiczom w Warszawie

Prowadzimy sprawy o odfrankowienie oraz nieważność umów kredytowych indeksowanych/waloryzowanych, jak i denominowanych. Zgłaszają się do nas posiadacze kredytu frankowego, ale również osoby, które już spłaciły swoje zadłużenie. Nie ma znaczenia czy umowa z bankiem trwa, czy została zakończona przed wcześniejszą spłatę. W każdej z tych sytuacji zawalczymy o sprawiedliwość. Specjalista z naszej kancelarii adwokackiej w Warszawie będzie i towarzyszył na każdym etapie postępowania. W zakresie pomocy frankowiczom, zabezpieczymy roszczenie poprzez przerwanie biegu przedawnienia. Oszacujemy także wartość nadpłaconych rat. Dzięki temu wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie: odfrankowienie lub unieważnienie umowy.

Adwokat odpowiada na pytania klientowi
Ikona

Odfrankowienie kredytu

Odfrankowienie kredytu oznacza, że sąd usunie z umowy klauzule abuzywne. Tym samym zadziała wstecz i przekształci kredyt z franka szwajcarskiego w polskie złotówki. Zostanie także zachowane identyczne oprocentowanie. Umowa obowiązuje, ale kredyt zostanie spłacony w PLN.

Ikona

Unieważnienie kredytu frankowego

W przypadku unieważnienia zadłużenie także nie znika. Wprawdzie umowa podpisana z bankiem przestaje obowiązywać, ale strony muszą się wzajemnie rozliczyć.

Elementem, który łączy unieważnienie i odfrankowienie jest ulga. Odczuwają ją klienci, którzy usłyszą pozytywny wyrok sądu w sprawie zaciągniętego w banku kredytu frankowego.

Rodzaje kredytów frankowych

Jaki rodzaj kredytu frankowego posiadasz? Pytanie to wielokrotnie zaskakuje naszych klientów. Wyróżniamy trzy rodzaje kredytów frankowych: walutowy, indeksowany i deminowany. Pierwszy polega na spłacie określonej sumy zadłużenia w obcej walucie. Jednak na próżno szukać umowy tego typu. Żaden bank nie dysponował takimi ilościami walut obcych w swoich rezerwach. Właśnie dlatego uruchamiano kredyty złotowe powiązane z kursem CHF. Wtedy podpisywano umowę kredytu indeksowanego. Wartość do spłaty była kwestią umowną pomiędzy klientem a bankiem. Saldo zadłużenia uzależniono od kursu CHF z dnia uruchomienia kredytu frankowego. Po wypłaceniu środków przez bank, konsument dowiadywał się, jaką kwotę musi spłacić. Trzeci rodzaj to kredyt deminowany. Kwota zadłużenia w umowie była sumą podaną w obcej walucie. Wypłata następowała w polskich złotówkach. Przez to klient nie widział, jaką kwotę otrzyma.

Dekoracja

Rozwiązanie problemu frankowiczów w Warszawie krok po kroku

Skoro znajdujesz się na tej stronie, niewiele dzieli Cię, by postawić pierwszy krok w sprawie frankowej. Skontaktuj się z nami, byśmy mogli dobrze ocenić Twoją sytuację. Wybierz formę kontaktu, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza. Z klientami kancelarii frankowej w Warszawie spotykamy się online i offline. Rozwiązanie problemu zaczynamy od bezpłatnej analizy umowy kredytowej. To element kluczowy, by ustalić strategię dalszych działań. Dzięki temu dowiemy się, czy w Twoim przypadku korzystniejsze będzie roszczenie o odfrankowienie, czy lepszym rozwiązaniem okaże się wniosek o unieważnienie umowy kredytowej. Sprawy frankowe to proces składający się z wielu etapów. Na każdym będziemy Ci towarzyszyć.

Rozwiąż kredyt frankowy z kancelarią w Warszawie

Jeżeli znalazłeś się na mecie tego wpisu, oznacza, że jesteś bardziej uświadomionym frankowiczem. Już wiesz, że warto sprawdzić czy istnieje wyjście z sytuacji, w której się znalazłeś. Być może zamierzasz jeszcze spojrzeć na ranking kancelarii frankowych w Warszawie. Jednak zastanów się czy warto tracić kolejne dni i dalej spłacać wysokie raty kredytu frankowego. Jesteś na stronie kancelarii adwokackiej Staśkiewicz i Janczarek w Warszawie, która specjalizuje się w sprawach takich, jak Twoja. Skorzystaj z naszego doświadczenia, wiedzy i posiadanych umiejętności, dzięki którym uwolnisz się od płacenia wysokich rat za kredyt wzięty we frankach szwajcarskich.