Kredyty Frankowe Warszawa

Masz kredyt we frankach i szukasz pomocy?
Zaufaj specjalistom z doświadczeniem.

Kredyty Frankowe Warszawa | Kancelaria Staśkiewicz & Janczarek | Adwokaci i radcowie prawni

1. Kontakt

Skontaktuj się z nami – zadzwoń, napisz lub wypełnij formularz kontaktowy.

2. Analiza dokumentów

Przekaż nam dokumenty do bezpłatnej analizy umowy kredytowej.

3. Prowadzenie sprawy

Uzyskaj profesjonalną pomoc prawną w procesie z bankiem.

Dom rodzina, pomoc prawna sj-legal.pl

Dlaczego warto nam zaufać?

Do każdej sprawy związanej z kredytami frankowymi podchodzimy indywidualnie.

Podstawowym celem naszych działań jest dążenie do całkowitego stwierdzenia nieważności umowy kredytu hipotecznego na etapie sądowym.

Prowadzimy sprawy o odfrankowienie oraz nieważność umów kredytowych indeksowanych/waloryzowanych, jak i denominowanych. Zajmujemy się umowami trwającymi oraz już zakończonymi poprzez spłatę kredytu, a także w których bank sam skierował sprawę do sądu w związku z wcześniej dokonanym wypowiedzeniem.

Pomoc prawna Frankowiczom

Napisz, zadzwoń lub wypełnij formularz

tel. +48 606 300 713


e-mail t.staskiewicz@sj-legal.pl

  Kredyty frankowe na sądowej wokandzie

  Kredyty frankowe to temat, który coraz częściej trafia na sądową wokandę w Warszawie. Nie jest to zwykły trend czy chwilowa moda. Sprawy frankowe zyskały popularność dzięki korzystnym wyrokom sądu. Frankowicze czekali na nie od pamiętnego czwartku 2015 roku. Od czasu decyzji Narodowego Banku Szwajcarskiego pozostawiono ich z problemem płacenia wysokiej raty. Czekali niemalże cztery lata, aż nastąpią jakiekolwiek zmiany ich tragicznego położenia. Stało się to w październiku 2019 roku. Po wyroku TSUE frankowicze śmielej walczą o sprawiedliwość w sądach. Dlaczego warto to robić? Umowy kredytowe frankowiczów zawierały nieuczciwe postanowienia. A to jawne naruszenie interesów konsumentów. Właśnie dlatego sądy polskie przychylnie patrzą na sprawy frankowiczów. 

  Frankowicze Warszawa

  Ciebie również nazywają frankowiczem. To słowo, które na stałe wniknęło do polskiej rzeczywistości. Powstało wskutek wydarzeń z 2015 roku. Był to tak zwany czarny czwartek. Właśnie wtedy Narodowy Bank Szwajcarski ogłosił porzucenie polityki obrony minimalnego kursu wymiany euro na franka szwajcarskiego. Ta informacja zabrzmiała jak wyrok dla każdego posiadacza kredytu we frankach. W dodatku wydarzyło się to z dnia na dzień. Niekiedy zobowiązanie frankowicza wzrosło nawet o 30% w skali miesiąca. Wysokość tych rat znacząco nadszarpnęła Twój budżet. Zmieniła się także Twoja codzienność. Od jakiegoś czasu determinują ją wahania kursu CHF. Dlatego poszukujesz miejsca, w którym świadczona jest pomoc frankowiczom w Warszawie. Z nadzieją spoglądasz na ranking kancelarii frankowych w Warszawie. Czy istnieje miejsce, w którym frankowicze uzyskają pomoc? Właśnie takie usługi oferuje kancelaria adwokacka Staśkiewicz i Janczarek

  meżczyzna podpisuje dokument kredyty frankowe warszawa

  Kancelaria frankowicza w Warszawie

  Kredyty frankowe to jedna ze specjalizacji, które zaobserwowałeś na stronie internetowej kancelarii adwokackiej Staśkiewicz i Janczarek w Warszawie. Dlatego jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, zgłoś się do nas. Przedmiotem rozważań będzie umowa kredytowa w CHF zawarta z bankiem przed kilkoma laty. Na czym polega pomoc frankowiczom w Warszawie? Przede wszystkim sprawdzamy czy przysługuje Ci prawo do unieważnienia umowy podpisanej z bankiem. Istnieje także szansa odzyskania nadpłaconych rat. Ale to nie wszystko. Przysługuje Tobie również prawo do zwrotu składek ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Ich nałożenie było bezprawne. W związku z tym kancelaria frankowicza w Warszawie, jaką możemy się nazwać, zawalczy o ich sprawiedliwy zwrot. Chociaż prowadzimy kancelarię adwokacką w Warszawie, reprezentujemy klientów z całej Polski. Kliknij, by dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc. 

  Klauzule abuzywne w umowach

  Klauzula abuzywna to termin, który dotyczy relacji bank-kredytobiorca. W umowach podpisywanych przez frankowiczów zakwestionowano zasady ustalania kursów walut obcych. Były to wyznaczniki, na podstawie których banki przeliczały raty kredytów frankowych. Właśnie w tym miejscu wkradła się dowolność będąca przedmiotem sporu. Na podstawie sporządzonych umów banki mogły dowolnie kształtować kursy franka szwajcarskiego. W praktyce oznaczało to, że wysokość płaconych rat stanowiła dla kredytobiorcy niespodziankę. Umowa była niezgodna z prawem, gdyż banki obliczając wysokość zobowiązania, działały jednostronnie. Podobna swoboda w świecie finansów jest niedozwolona. 

  Pomoc frankowiczom w Warszawie

  Prowadzimy sprawy o odfrankowienie oraz nieważność umów kredytowych indeksowanych/waloryzowanych, jak i denominowanych. Zgłaszają się do nas posiadacze kredytu frankowego, ale również osoby, które już spłaciły swoje zadłużenie. Nie ma znaczenia czy umowa z bankiem trwa, czy została zakończona przed wcześniejszą spłatę. W każdej z tych sytuacji zawalczymy o sprawiedliwość. Specjalista z naszej kancelarii adwokackiej w Warszawie będzie i towarzyszył na każdym etapie postępowania. W zakresie pomocy frankowiczom, zabezpieczymy roszczenie poprzez przerwanie biegu przedawnienia. Oszacujemy także wartość nadpłaconych rat. Dzięki temu wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie: odfrankowienie lub unieważnienie umowy. 

  Mężczyzna w garniturze

  Unieważnienie czy odfrankowienie kredytu?

  Elementem, który łączy unieważnienie i odfrankowienie jest ulga. Odczuwają ją klienci, którzy usłyszą pozytywny wyrok sądu w sprawie zaciągniętego w banku kredytu frankowego. Czym się różnią? Odfrankowienie kredytu oznacza, że sąd usunie z umowy klauzule abuzywne. Tym samym zadziała wstecz i przekształci kredyt z franka szwajcarskiego w polskie złotówki. Zostanie także zachowane identyczne oprocentowanie. Umowa obowiązuje, ale kredyt zostanie spłacony w PLN. W przypadku unieważnienia zadłużenie także nie znika. Wprawdzie umowa podpisana z bankiem przestaje obowiązywać, ale strony muszą się wzajemnie rozliczyć. 

  Rodzaje kredytów frankowych

  Jaki rodzaj kredytu frankowego posiadasz? Pytanie to wielokrotnie zaskakuje naszych klientów. Wyróżniamy trzy rodzaje kredytów frankowych: walutowy, indeksowany i deminowany. Pierwszy polega na spłacie określonej sumy zadłużenia w obcej walucie. Jednak na próżno szukać umowy tego typu. Żaden bank nie dysponował takimi ilościami walut obcych w swoich rezerwach. Właśnie dlatego uruchamiano kredyty złotowe powiązane z kursem CHF. Wtedy podpisywano umowę kredytu indeksowanego. Wartość do spłaty była kwestią umowną pomiędzy klientem a bankiem. Saldo zadłużenia uzależniono od kursu CHF z dnia uruchomienia kredytu frankowego. Po wypłaceniu środków przez bank, konsument dowiadywał się, jaką kwotę musi spłacić. Trzeci rodzaj to kredyt deminowany. Kwota zadłużenia w umowie była sumą podaną w obcej walucie. Wypłata następowała w polskich złotówkach. Przez to klient nie widział, jaką kwotę otrzyma. 

  pomoc frankowiczom krok po kroku z kredytem

  Rozwiązanie problemu frankowiczów w Warszawie krok po kroku

  Skoro znajdujesz się na tej stronie, niewiele dzieli Cię, by postawić pierwszy krok w sprawie frankowej. Skontaktuj się z nami, byśmy mogli dobrze ocenić Twoją sytuację. Wybierz formę kontaktu, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza. Z klientami kancelarii frankowej w Warszawie spotykamy się online i offline. Rozwiązanie problemu zaczynamy od bezpłatnej analizy umowy kredytowej. To element kluczowy, by ustalić strategię dalszych działań. Dzięki temu dowiemy się, czy w Twoim przypadku korzystniejsze będzie roszczenie o odfrankowienie, czy lepszym rozwiązaniem okaże się wniosek o unieważnienie umowy kredytowej. Sprawy frankowe to proces składający się z wielu etapów. Na każdym będziemy Ci towarzyszyć.  

  Rozwiąż kredyt frankowy z kancelarią w Warszawie

  Jeżeli znalazłeś się na mecie tego wpisu, oznacza, że jesteś bardziej uświadomionym frankowiczem. Już wiesz, że warto sprawdzić czy istnieje wyjście z sytuacji, w której się znalazłeś. Być może zamierzasz jeszcze spojrzeć na ranking kancelarii frankowych w Warszawie. Jednak zastanów się czy warto tracić kolejne dni i dalej spłacać wysokie raty kredytu frankowego. Jesteś na stronie kancelarii adwokackiej Staśkiewicz i Janczarek w Warszawie, która specjalizuje się w sprawach takich, jak Twoja. Skorzystaj z naszego doświadczenia, wiedzy i posiadanych umiejętności, dzięki którym uwolnisz się od płacenia wysokich rat za kredyt wzięty we frankach szwajcarskich. 

  Wypełnij Formularz i skontaktuj się z nami

   Znajdź nas: