Zapewnimy Tobie i Twoim bliskim profesjonalną pomoc w sprawach dotyczących błędów lekarskich

Najmniejsza, ale zła decyzja lekarza czy ratownika może kosztować nas zdrowiem, wiązać się z konsekwencjami na całe życie. Udajemy się do najlepszych specjalistów po to, by móc zaufać im w pełni. Oddajemy diagnostykę własnych chorób, oceny zdrowia noworodków w pierwszych, najważniejszych dniach ich życia. Prowadzimy naszych rodziców i dziadków wierząc, że nasi najbliźsi będą w najlepszych rękach. Jednak nadal ogromna ilość przypadków medycznych kończy się tragicznie z powodu nieuwagi czy braku profesjonalizmu i niewystarczającej wiedzy. Zespół Staśkiewicz Janczarek ma szerokie doświadczenie w tych dziedzinach i pomoże podjąć Ci rozsądne decyzje prawne.

Potrzebuję Pomocy
Zespół SJ-legal

Prawo medyczne to szeroka dziedzina. Udowodnienie błędu lekarskiego jest trudną drogą w którą pójdzie z Tobą jedynie doświadczony w tym zakresie prawnik. Odpowiednia osoba przejdzie każdy etap sporu dbając o najmniejszy szczegół po to, by uzyskać maksymalne odszkodowanie. I choć wsparcie finansowe często nie jest w stanie odkupić krzywdy emocjonalnej to zapewni pokrycie kosztów związanych z niepełnosprawnością, wygórowanych rachunków szpitalnych i utraconych przez brak możliwości samodzielnej pracy dochodów. Zadbamy o Twój komfort przez cały proces.

Błędy, które należy zbadać w procesie sądowym:

 • Źle postawiona jednostka chorobowa
 • Nieuwaga na stan pacjenta, pominięta lub opóźniona diagnoza
 • Urazy podczas porodu, brak odpowiednich badań w trakcie ciąży
 • Zakażenia szpitalne
 • Niewłaściwa amputacja
 • Narzędzia chirurgiczne pozostawione u pacjenta
 • Nieprawidłowy lek lub dawkowanie
 • Brak profesjonalizmu podczas operacji

Świadczenia jakie możesz uzyskać:

 • Odszkodowanie - rekompensata strat, jakie pacjent poniósł w związku z zaistniałą sytuacją
 • Zadośćuczynienie - jednorazowe świadczenie związane z szkodą niemajątkową, czyli związaną z bólem fizycznym i psychicznym, jaki związany jest z zdarzeniem
 • Renta na zwiększone potrzeby poszkodowanego – roszczenie to powstaje, gdy w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia zwiększają się potrzeby życiowe poszkodowanego, przykładowo zakup lekarstw, czy też dodatkowa opieki osoby trzeciej
 • Renta z tytułu utraty zdolności do pracy – powstaje gdy poszkodowany w wyniku wypadku nie ma możliwości zarobkowania
Piotr Janczarek Adwokat
Adwokat, Partner

Piotr Janczarek

Tomasz Staśkiewicz
Radca prawny, partner

Tomasz Staśkiewicz

Sprawy medyczne są niezwykle wrażliwe i należy podejść do nich z dużą czułością. Praca z klientem, który stracił bliskiego lub ogląda krzywdę swojego nowonarodzonego dziecka z powodu winy medyka bywa trudna, bo ból wynika z poczucia niesprawiedliwości. Nasi prawnicy zrobią wszystko, by tą sprawiedliwość Ci zwrócić.

Ponad 9 mln

pozyskanych kwot tytułem odszkodowań, zadośćuczynień i rent

Przeszło 70

zakończonych spraw związanych z błędami medycznymi

26 lat

łączne doświadczenie naszych specjalistów

Pomoc prawnicza

Otrzymaj profesjonalne wsparcie w trudnej sytuacji. Pomożemy uzyskać Ci zadośćuczynienie za doświadczenie krzywdy, przez cały proces przejdziemy razem z Tobą wyszukując najmniejszych szczegółów. Przekażemy najważniejsze informacje prawa medycznego i mentalnie przygotujemy na przebieg sporu.

Krok 1

Spotkanie

Nie dokładaj sobie zmartwień i pozwól wyciszyć się swoim emocjom. Zaufaj naszemu zespołowi i umów się na spotkanie ze specjalista z Kancelarii Staśkiewicz Janczarek Adwokaci i Radcowie Prawni w Warszawie lub w Bydgoszczy. Wysłucha on Twojej historii, zapisze uwagi i przedstawi Ci wstępną ocenę dla sprawy.

Krok 2

Plan działania

Tutaj będziemy gotowi przedstawić Ci dokładną strategię działania. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta prawnik prześledzi pod Twoim kątem po raz kolejny prawo medyczne i rozważy różne możliwości dla każdej mając konkretne rozwiązanie. Wszystko będzie Ci rozlegle wytłumaczone, odpowiemy na wszystkie wątpliwości i zmartwienia.

Krok 3

Realizacja

Nasze wsparcie formalne będzie towarzyszyć Ci do momentu rozwiązania sprawy. Nie zostawimy Cię bez wyjścia i przeprowadzimy przez każdą trudność. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu gwarantuje poczucie stabilizacji w trakcie całego procesu.

Jesteśmy dostępni

Silne emocje nie są najlepszym doradcą, my czekamy na Ciebie mając na dłoni gotowe rozwiązania, lata doświadczeń i świeże spojrzenie na Twoją sprawę. Pozwól sobie odczuwać trudną sytuację podczas, gdy my zajmiemy się wszystkim od początku do końca.

Nie wiesz czy to dla Ciebie?

Ta oferta jest dla Ciebie jeżeli:

 • Prawo medyczne jest Ci obce,
 • zastanawiasz się czy jakiekolwiek odszkodowanie Ci przysługuje,
 • potrzebujesz osoby, która zajmie się przerastającym Cię problemem,
 • nie wiesz jakie dokumenty medyczne należy przygotować,
 • oczekujesz zadośćuczynienia.

Nie jest dla Ciebie gdy:

 • nie chcesz zawalczyć o sprawiedliwość,
 • śledzisz zmiany w prawie medycznym,
 • nie boisz się sporu z doświadczonymi medykami.

Skontaktuj się z nami

1. za pomocą formularza kontaktowego

  2. Za pomocą dostępnych środków komunikacji

  Aktualności