Czy warto pozwać Getin Bank?

Czy warto pozwać getin bank w sprawie frankowej

W dniu 29 września 2022 roku Bankowy Fundusz Gwarancyjny wydał decyzję o przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Bank S.A. 

Co to oznacza dla kredytobiorców „frankowych” Getinu? – kredyty złotowe oraz depozyty Getin Noble Bank SA. zostały przejęte przez bank pomostowy, natomiast kredyty „frankowe” pozostały w portfelu Getin Noble Bank SA. 

Początkowo słychać było pojawiające się głosy o zawieszaniu postępował wszczętych przeciwko Getin Noble Bank SA., jednak po kilkunastu dniach od wszczęcia przymusowej restrukturyzacji nie zauważamy takich działań, a procesy naszych klientów, które są w toku, nie zostały dotąd zawieszone. Zauważamy także, że wydawane są wyroki przeciwko Bankowi stwierdzające nieważność umów kredytów indeksowanych. 

Niewątpliwie na skutek wszczęcia restrukturyzacji Getin Noble Banku dochodzenie roszczeń od tego banku będzie utrudnione, jednak nie niemożliwe. 

W naszej ocenie warto rozważyć pozwanie Getin Noble Bank, zanim zostanie ogłoszona jego upadłość.

Warto przeanalizować swoją sytuację, bowiem stwierdzenie przez sąd nieważności umowy to nie tylko zwrot nadpłat, jakich kredytobiorca dokonał bankowi, lecz także – a może przede wszystkim – uwolnienie się od wysokich rat kredytu i wciąż rosnącego salda zadłużenia, a także możliwość wykreślenia hipoteki z KW kredytowanej nieruchomości.

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej w sprawach kredytu frankowegoskontaktuj się z nami

Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania:

e-mail: t.staskiewicz@sj-legal.pl

tel. +48 606 300 713

Radca Prawny Tomasz Staśkiewicz

Partner w Kancelarii Staśkiewicz Janczarek Adwokaci i Radcowie Prawni

Zobacz również