Kredyty Frankowe Bydgoszcz

Masz kredyt we frankach i szukasz pomocy?
Zaufaj specjalistom z doświadczeniem.

Kredyty frankowe Bydgoszcz | Kancelaria Staśkiewicz & Janczarek | Adwokaci i radcowie prawni

1. Kontakt

Skontaktuj się z nami – zadzwoń, napisz lub wypełnij formularz kontaktowy.

2. Analiza dokumentów

Przekaż nam dokumenty do bezpłatnej analizy umowy kredytowej.

3. Prowadzenie sprawy

Uzyskaj profesjonalną pomoc prawną w procesie z bankiem.

Dlaczego warto nam zaufać?

Do każdej sprawy związanej z kredytami frankowymi podchodzimy indywidualnie.

Podstawowym celem naszych działań jest dążenie do całkowitego stwierdzenia nieważności umowy kredytu hipotecznego na etapie sądowym.

Prowadzimy sprawy o odfrankowienie oraz nieważność umów kredytowych indeksowanych/waloryzowanych, jak i denominowanych. Zajmujemy się umowami trwającymi oraz już zakończonymi poprzez spłatę kredytu, a także w których bank sam skierował sprawę do sądu w związku z wcześniej dokonanym wypowiedzeniem.

Pomoc prawna Frankowiczom

Napisz, zadzwoń lub wypełnij formularz

tel. +48 606 300 713


e-mail t.staskiewicz@sj-legal.pl

  Na pomoc frankowiczom

  Kredyt we frankach to błędne koło. Chociaż spłacasz go już kilka lat, zadłużenie wobec banku rośnie, zamiast maleć. Wszystko przez szalejący kurs franka szwajcarskiego. Jednak mamy dla Ciebie rozwiązanie! Z naszą pomocą kredyt w walucie helweckiej nie będzie już Twoim problemem! Zapraszamy do kancelarii Staśkiewicz i Janczarek w Bydgoszczy.

  Frankowicze – kim są?

  Frankowicze to osoby posiadające kredyt hipoteczny. Ta informacja nie stanowi żadnego wyróżnienia na tle innych kredytobiorców. Każdy Polak z kredytem mieszkaniowym co miesiąc rozlicza się z bankiem za spełnienie swoich marzeń o posiadaniu własnego domu. Jednak wystarczy, że do słowa kredyt dodasz frank szwajcarski, a sytuacja diametralnie się zmieni. W 2015 roku kredyt frankowy był bohaterem pierwszych stron gazet. Po decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego kurs waluty helweckiej poszybował w górę. W konsekwencji miesięczna rata za kredyt hipoteczny w CHF wzrosła niekiedy nawet o 30%. Te zmiany były dla wielu kredytobiorców niczym grom z jasnego nieba. Ich domowe budżety nagle uzależniły się od szalejącego kursu franka. Każdy dzień rozpoczynał się wizytą na stronach, na których znajdowały się informacje o notowaniach franka szwajcarskiego na rynku. Takich osób jest wiele również w Bydgoszczy i okolicach. 

  Kredyty Frankowe Bydgoszcz

  Oni temu winni

  Sytuacja, w jakiej znaleźli się posiadacze kredytów frankowych, budziła wiele wątpliwości. Wielokrotnie zadawano pytania o winnych. Podkreślano, że niskie oprocentowania pożyczek musiały się wiązać z jakimś ryzykiem. W tym miejscu należy zaznaczyć, że bank to instytucja, która wzbudza zaufanie konsumentów. W dodatku bankowcy zapewniali klientów o stabilnym kursie franka szwajcarskiego. Podkreślali, że kredyt hipoteczny w CHF jest obciążony niskim ryzykiem. Dlatego produkt ten traktowano po prostu jak doskonałą okazję. Należy także podkreślić emocje, które towarzyszyły frankowiczom. Pozytywne rozpatrzenie wniosku kredytowego oznaczało dla wielu z nich spełnienie marzeń o własnym mieszkaniu. Nikt nie przypuszczał, że sytuacja obróci się na niekorzyść posiadaczy kredytów. 

  Kredyt frankowy a sytuacja frankowicza

  Po decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego wybuchła prawdziwa batalia. Sytuacja materialna frankowiczów zmieniła się z dnia na dzień. Z niepokojem obserwowali rosnące raty kredytów. Niekiedy miesięczna kwota do spłaty wielokrotnie przewyższała możliwości finansowe frankowicza. Sprawa trafiła na wokandę Sądu Najwyższego i do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE). Zostały wydane stosowne orzeczenia, na mocy których pojawiła się szansa na uwolnienie od koszmaru, jakim stał się kredyt frankowy. Zatem skąd przekonanie, że frankowicze zostali sami z problemem?  Posiadacze kredytów we frankach jak płacili wysokie raty kredytu hipotecznego, tak płacą. Ta sytuacja jest komfortowa jedynie dla banków. Skoro do tej pory frankowicze ponosili koszty indeksacji, to wyraźny sygnał, że ich na to stać. A jaka jest prawda?

  Kredyty frankowe Bydgoszcz | na obrazku posąg sprawiedliwości temida

  Porady prawne dla frankowiczów

  Orzeczenia wydane przez Sąd Najwyższy i TSUE to światełko w tunelu. Jednak żeby przerwać ten proceder, warto skorzystać z pomocy specjalistów w tym zakresie. Takim miejscem jest kancelaria adwokatów i radców prawnych Staśkiewicz i Janczarek w Bydgoszczy. Jedną z naszych specjalizacji są właśnie kredyty frankowe. Osoby posiadające kredyty hipoteczne w CHF zgłaszały się do nas po pomoc długo przed wyrokiem TSUE. Reprezentujemy naszych klientów na drodze sądowej niezależnie od wysokości przedmiotu sporu. Nasze działania dotyczą umów sporządzonych do kredytów indeksowanych i deminowanych. To tak zwane umowy frankowe. Skorzystanie z usług adwokatów dla frankowiczów w Bydgoszczy to rozwiązanie dla osób, które nie chcą dłużej zamartwiać się o wahania w kursie waluty szwajcarskiej. Uwolnij się od kredytu we frankach z kancelarią Staśkiewicz i Janczarek. 

  Odfrankowienie kredytu

  Odfrankowienie kredytu to nazwa, która powstała w nawiązaniu do okoliczności. Posługują się nią posiadacze kredytów frankowych. Termin ten oznacza unieważnienie klauzul abuzywnych, czyli niedozwolonych. Są to elementy niezgodne z prawem. W przypadku kredytów frankowych dotyczą indeksowania waluty wymiennej. W praktyce oznacza to przekształcenie zobowiązania na kredyt w złotówkach przy zachowaniu identycznego oprocentowania. Nowe warunki będą bardzo korzystne, a spłacanie kredytu przestanie zaburzać poczucie bezpieczeństwa finansowego kredytobiorcy. W wielu przypadkach odfrankowienie kredytu oznacza, że bank zostaje zobowiązany do zwrotu nadpłat wygenerowanych przez wyższą ratę kredytu. Niejednokrotnie instytucje finansowe muszą także zwrócić tak zwane spready. Są to zyski osiągnięte w wyniku różnic w kursach zakupu i sprzedaży franka. 

  Unieważnienie kredytu frankowego

  Kolejną możliwością jest unieważnienie kredytu frankowego. Z uwagi na skutki prawne tego rozwiązania zalecamy, by przed podjęciem decyzji o pozwaniu banku dokładnie ją przeanalizować. Właśnie dlatego warto zwrócić się o pomoc do kancelarii Staśkiewicz i Janczarek w Bydgoszczy. Zależy nam, by działania, które podejmujemy na rzecz naszych klientów były dla nich korzystne. Termin „unieważnienie” wielokrotnie wprowadza frankowiczów w błąd. Nie oznacza, że zobowiązanie zupełnie znika. Umowa kredytowa w CHF podpisana przez naszego klienta z bankiem przestaje obowiązywać. Jednakże decyzją sądu, każda ze stron jest zobowiązana do zwrotu świadczenia uzyskanego od drugiej strony. Frankowicz oddaje kwotę, którą otrzymał od banku po zawarciu umowy. 

  meżczyzna podpisuje dokument kredyty frankowe bydgoszcz

  Sprawy frankowe Bydgoszcz krok po kroku

  Pomoc frankowiczom w Bydgoszczy składa się z kilku etapów. Rozpoczynamy od bezpłatnej analizy umowy kredytowej. Eksperci od kredytów frankowych z naszej kancelarii dokładnie przeanalizują wszystkie klauzule zawarte w  umowie kredytowej. Przyglądamy się także stronie finansowej sporu. Dzięki temu finalnie proponujemy klientom najkorzystniejsze rozwiązania. Prowadzimy sprawy o odfrankowienie oraz nieważność umów kredytowych indeksowanych/waloryzowanych, jak i denominowanych. Ostatni etap kończy się na sali sądowej, na której reprezentujemy interesy naszych klientów. Towarzyszymy im na każdym etapie sporu. Z uwagi na wygodę naszych klientów, proponujemy spotkanie w siedzibie kancelarii adwokatów i radców prawnych Staśkiewicz i Janczarek w Bydgoszczy lub online. 

  Kancelaria adwokatów i radców prawnych Staśkiewicz i Janczarek

  Siedziby naszej kancelarii znajdują się w Bydgoszczy i w Warszawie. Dzięki temu poszerzyliśmy pole naszych działań i pomagamy frankowiczom na terenie całej Polski. Sprawy frankowe to jedne z wielu, które prowadzimy na rzecz klientów kancelarii. Rozwiązujemy także inne problemy natury prawnej. Wśród specjalności kancelarii Staśkiewicz i Janczarek są: prawo budowlane, prawo medyczne i odszkodowawcze oraz prawo gospodarcze i spółek. Dzięki godzinom spędzonym na sali sądowej, a także w wyniku posiadanych umiejętności negocjacyjnych, doprowadziliśmy do wygranej wiele sporów. Poznaj kompetencje, za które cenią nas klienci kancelarii. Rozpocznij z nami współpracę i skutecznie pozbądź się problemu wysokich rat związanych z płaceniem kredytu frankowego. 

  Wypełnij Formularz i skontaktuj się z nami

   Znajdź nas: